Skirtingų šiltinimo technologijų privalumai ir minusai


Norėdami apšiltinti apstatą šiais laikais galime rinktis net iš kelių skirtingų šiltinimo būdų- tai šiltinimas stiklo, akmens vata, taip pat nauja šiltinimo technologija- šiltinimas ekovata.
Ekovata- tai jau kelis dešimtmečius Austrijoje gaminama termoizoliacinė medžiaga. Tai medžio plaušas impregnuotas chemiškai nelakiomis medžiagomis. Ji gaminama konservuojant boru. Tai jokiu būdu nėra kenksminga sveikatai, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog būtent tokio gamybos būdo dėka pastatai yra apsaugomi nuo graužikų bei vabzdžių, o tai užtikrina ir patalpų higieną.
Sarbu žinoti, jog šiltinant pastatus akmens ir stiklo vata, yra būtina dėti drėgmę izoliuojančias plėveles. Jeigu to nepadarome, tuomet žiemos metu šiluma kartu su garais skverbiasi i vidaus, o susidūrusi su lauko šaltais paviršiais kondensuojasi ir taip termoizoliacinė medžiaga tampa ledo gabalu.
Šiltinant pastatą ekovata, tokių drėgmę izoliuojančių plėvelių dėti nereikia, kadangi ekovata, skirtingai nuo mineralinių akmens bei stiklo vatų nekaupia drėgmės. Taip nutinka dėl to, jog ekovata turi organinį medžio-celiuliozės plaušą.
Kitas ekovatos privalumas yra tai, jog ji priskiriama sunkiai degių medžiagų grupei. Taip ši šiltinimo medžiaga saugo medines bei metalines konstrukcijas nuo aukštų temperatūrų. Ekovata nedega bei nesilydo, o tik lėtai rūksta, o kilus gaisrui ji neišskiria jokių nuodingųjų dujų. Taigi, taip užtikrinamas ne tik patalpų, tačiau ir mūsų pačių saugumas
Tokia šiltinimo technologija yra labai paprasta ir užimanti daug mažiau laiko. Tikriausiai būtent dėl šių pagrindinių privalumų šis šiltinimo būdas tampa vis populiaresniu ir mūsų šalyje.