Patalpų šiltinimas ekovata- kodėl vertėtų pasirinkti būtent tokį šiltinimo būdą?


Ekovata- tai Austrijoje jau metų celiuliozės pagrindu gaminama šiltinimo medžiaga, kurios teikiamais privalumai naudojasi pažangias technologijas vertinantys užsakovai. Ekovata turi tarptautinį pripažinimą Europos Sąjungoje- tai patvirtina i gautasis EOTA CE sertifikatas.

Ekovata, paprastai kalbant, tai medžio plaušas impregnuotas chemiškai nelakiomis medžiagomis. Ji gaminama konservuojant boru. Tai jokiu būdu nėra kenksminga sveikatai, tačiau būtent tokio gamybos būdo dėka pastatai yra apsaugomi nuo graužikų bei vabzdžių, o tai užtikrina ir patalpų higieną.

Vienas pagrindinių privalumų, šiltinant pastatą ekovata, yra tai, jog nereikia gadinti sienų ar stogo apdailų- ekovata yra tiesiog įpučiama į vidų. Ji užpildo visas tuščias ertmes, net siauriausius plyšelius, todėl nelieka siūlių- tai leidžia pasiekti geresnę šilumos varžą. Taip galime nesunkiai mažinti patalpų šildymo bei vėsinimo išlaidas.

Kitas labai didelis privalumas yra gera garso izoliacija. Pastaruoju metu dažnai skundžiamės iš aplinkos nuolat sklindančiu triukšmu bei kitais pašaliniais garsais, ekovata leidžia nesunkiai išspręsti šią problemą, kadangi turi geras garso izoliacijos savybes.

Ekovata skiriasi nuo akmens ar stiklo vatos tuo, jog šiltinant pastatus akmens ir stiklo vata, yra būtina dėti drėgmę izoliuojančias plėveles. Jeigu to nepadarome, tuomet žiemos metu šiluma kartu su garais skverbiasi i vidaus, o susidūrusi su lauko šaltais paviršiais kondensuojasi ir taip termoizoliacinė medžiaga tampa ledo gabalu. Šiltinant pastatą ekovata, tokių drėgmę izoliuojančių plėvelių dėti nereikia, kadangi ekovata, skirtingai nuo mineralinių akmens bei stiklo vatų nekaupia drėgmės. Taip nutinka dėl to, jog ekovata turi organinį medžio-celiuliozės plaušą.

Taigi, ne tik tarptautinis pripažinimas Europos Sąjungoje, tačiau ir teigiami ekovatą pasirinkusių žmonių atsiliepimai skatina po truputį pasitikėti nors dar ir visai naujai atsiradusia, tačiau vis labiau populiarėjančia štai tokia šiltinimo technologija.