Naujos technologijos padeda išspęsti problemas, kylančias šiltinant namus


Artėjant šaltesniam sezonui, vis dažniau pradedame galvoti ir apie namų šilumą. Labiausiai rūpimu klausimas čia turbūt vis dar išlieka namo šiltinimas. Norėdami apšiltinti namus, turėtume gerai apgalvoti apie visus atskirus faktorius : apie palėpės bei fasado, taip pat, žinoma, ir apie grindų apšiltinimą. Šiltinant grindis iškyla bene daugiausia problemų ir dažnai tiesiog nežinome kaip jų išvengti, dėl to darbas būna atliktas ne itin kokybiškai. Tarkim, jei šiltiname lagines grindis, kaip išvengti vatos sudūrimų per visą grindų ilgį ar plotį? Kaip padaryti taip, jog po grindimis nesiveistų graužikai? Todėl turėtume žinoti apie naujas technologijas, kurių dėka dauguma problemų jau tampa įveikiamos, o ir darbas būna atliekamas žymiai greičiau.
Pastaruoju metu ir Lietuvoje ėmė plisti bei sparčiai populiarėti gana nauja šiltinimo technologija- tai šiltinimas THEROFLOC ekovata. Tai natūrali bei ekologiška termoizoliacinė medžiaga, gaminama iš celiuliozės bei pasižyminti daugybe įvairių privalumų. Nors tai yra pakankamai naujas būdas, tačiau kuo toliau, tuo darosi vis labiau paklausesnis, kadangi jis pašalina įvairių problemų atsiradimo galimybę, kurios iškyla šiltinant įprastais būdais.
Ekovata šiltinti galime ne tik pastatų fasadus, tačiau taip pat ir stogą, palėpes, pamatus bei grindis.
Šiltinant grindis ekovata galime nesunkiai išvengti graužikų problemos- graužikai tiesiog negali pakęsti šios termoizoliacinės medžiagos, kadangi ji gaminama apdirbant boru. Norėdami apšiltinti taip vadinamas „plaukiančias“ grindis, turėtume žinoti keletą taip pat svarbių dalykų. Tam kad garso ir termo izoliacija būtų efektyvi, rekomenduojamos yra grindų granulės. THERMOFLOC granulės yra presuotas celiuliozės produktas, taip pat apdirbtas boru. Jos tarnauja kaip nešanti konstrukcija, ant kurios galima montuoti bet kokias grindis. Taip pat žinotina yra tai, jog ši medžiaga yra nedegi ir taip pat atspari graužikams. Beriama medžiaga kokybiškai apgula paliktus instaliacijos laidus, o tai, savaime paspartina bei paefektyvina darbą.
Taigi, ekovata, nors ir yra pakankamai naujas gaminys, tačiau jau turi užsitarnavęs ir tarptautinį pripažinimą Europos Sąjungoje- tai liudija ir turimas EOTA CE sertifikatas. Vis didesnį dėmesį gaunanti šiltinimo technologija jau yra įgavusi ir didelį žmonių pasitikėjimą.

 

Daugiau apie ekovata