Grindų šiltinimas- kaip galima išvengti įvairių kylančių problemų?


Kažką darydami visuomet siekiame išvengti klaidų, bandome padaryti tiksliai, bet deja, ne visuomet viskas priklauso nuo mūsų pačių. Pastatų šiltinimas yra aktualus tiek statybininkams, tiek namų savininkams. yra keli svarbūs dalykai, kuriuos turėtume žinoti, prieš pasirinkdami šiltinimo būdą. Tarkim, grindų šiltinimas gali pasirodyti pakankamai sudėtingas procesas. Kažkaip juk reikia išvengti šiltinimo vatos susidūrimų per visą ilgį ar plotį, taip pat norime, kad po grindimis nesiveistų graužikai. Tokių probleminių klausimų gali būti daug ir įvairių.


Norėdami kokybiškai apšiltinti pastato grindis, turėtume pasinaudoti ir įvairiomis naujovėmis. Po truputį ir mūsų šalyje ėmė plisti gana nauja šiltinimo technologija- tai šiltinimas ekovata. Tai natūrali bei ekologiška termoizoliacinė medžiaga, gaminama iš celiuliozės bei pasižyminti daugybe privalumų. Nors tai yra pakankamai naujas būdas, tačiau kuo toliau, tuo darosi vis labiau paklausesnis, kadangi jis pašalina įvairių problemų atsiradimo galimybę, kurios iškyla šiltinant įprastais būdais.
Turint omeny, jog siekiame apsaugoti grindis nuo po jomis beišveisiančių graužikų, apšiltinus jas ekovata, ši problema yra nesunkiai pašalinama- graužikai tiesiog negali pakęsti šios termoizoliacinės medžiagos.


Norėdami apšiltinti taip vadinamas „plaukiančias“ grindis, turėtume žinoti keletą taip pat svarbių dalykų. Tam kad garso ir termo izoliacija būtų efektyvi, rekomenduojamos yra grindų granulės. THERMOFLOC granulės yra presuotas celiuliozės produktas, apdirbtas boru. Jos tarnauja kaip nešanti konstrukcija, ant kurios galima montuoti bet kokias grindis. Svarbu atkreipti dėmesį, jog ši medžiaga yra nedegi ir taip pat atspari graužikams. Beriama medžiaga kokybiškai apgula paliktus instaliacijos laidus, o tai, savaime suprantama, paspartina bei paefektyvina darbą.


Taigi, galime nesunkiai pastebėti, jog šiltinimas ekovata turi pakankamai daug privalumų, o svarbiausia yra nesunkiai atliekamas. Todėl nenuostabu, jog šis šiltinimo būdas plačiai paplitęs užsienyje, šiuo metu sparčiai plinta ir Lietuvoje.