Artėjant šaltam sezonui nauju rūpesčiu tampa patalpų apšiltinimas


Baigiantis vasarai bei artėjant šaltesniam sezonui, jau susimąstome ir apie namų šilumą. Namo šiltinimas aktualus ne tik statybininkams, tai labai svarbu ir patalpų savininkams. Vertėtų žinoti, jog yra keli skirtingi patalpų apšiltinimo būdai- tai šiltinimas stiklo ir akmens vata, bei visai neseniai atsiradusi nauja šiltinimo technologija- tai šiltinimas ekovata.
Ekovata, paprastai kalbant, tai medžio plaušas impregnuotas chemiškai nelakiomis medžiagomis. Ji gaminama konservuojant boru. Tai jokiu būdu nėra kenksminga sveikatai, tačiau būtent tokio gamybos būdo dėka, pastatai yra apsaugomi nuo graužikų bei vabzdžių, o tai užtikrina ir patalpų higieną.
Norėdami apšiltinti pastatus įprastiniais būdais, turėtume žinoti, jog tuomet privalome dėti drėgmę izoliuojančias plėveles. Kitu atveju rezultatai gali būti nekokie- žiemos metu šiluma kartu su garais skverbiasi i vidaus, o susidūrusi su lauko šaltais paviršiais kondensuojasi ir taip termoizoliacinė medžiaga tampa ledo gabalu. Vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, jog šiltinant pastatą ekovata, tokių drėgmę izoliuojančių plėvelių dėti nebereikia- ekovata, skirtingai nuo mineralinių akmens bei stiklo vatų, tiesiog nekaupia savyje drėgmės. Taip nutinka dėl to, jog ekovata turi organinį medžio-celiuliozės plaušą.
Kitas ekovatos privalumas yra tai, jog ji turi labai geras garsą izoliuojančias savybes. Taigi, kadangi šiais laikais viena didesnių problemų yra iš aplinkos sklindantis triukšmas bei kiti pašaliniai garsai, ekovata leidžia šį keblumą nesunkiai išspręsti.
Ekovata, nors ir gana naujas produktas, tačiau jau turi užsitarnavęs ir tarptautinį pripažinimą Europos Sąjungoje- tai liudija turimas EOTA CE sertifikatas. Galima pastebėti, jog kuo toliau tuo daugiau dėmesio susilaukianti šiltinimo technologija, jau yra įgavusi ir gana didelį žmonių pasitikėjimą.